Facebook Instagram
POGRZEBY JAR
home jar.robak@wp.pl +48603774297
Oferujemy Kompleksowe Usługi Pogrzebowe z poszanowaniem woli bliskich

Miejsce zgonu

MIEJSCE ZGONU

+ Zgon z przyczyn naturalnych w domu:

W pierwszej kolejności należy wezwać lekarza który stwierdzi zgon i wystawi kartę zgonu bądź kartę medyczną. Gdy Państwo będą w posiadaniu dokumentu wystawionego przez lekarza należy wezwać Kompleksowe Usługi Pogrzebowe „J.A.R.” pod numerem 600-242-244 które przewiezie ciało Osoby Zmarłej do chłodni. Po przyjeździe pracownicy udzielą Państwu wszelkich szczegółowych wskazówek i informacji odnośnie dalszego postępowania.

+ Zgon z przyczyn naturalnych w hospicjum lub domu opieki:

Po informacji o zgonie pensjonariusza i o możliwości odbioru Osoby Zmarłej należy wezwać Kompleksowe Usługi Pogrzebowe „J.A.R.” pod numerem 600-242-244 które przewiezie ciało Osoby Zmarłej do chłodni. Kartę zgonu wystawia osoba uprawniona przez daną instytucję w której nastąpił zgon do której Państwo udają się osobiście po odbiór dokumentu. Odnośnie dalszego postępowania wszelkich informacji możemy udzielić telefonicznie bądź umówić się u nas w biurze lub w innym dogodnym dla Państwa miejscu.

+ Zgon z przyczyn naturalnych w szpitalu:

W przypadku zgonu pacjenta w szpitalu nie ma obowiązku odbierania osoby zmarłej i przewożenia jej do chłodni zakładu pogrzebowego ponieważ szpitale dysponują własnymi chłodniami w których zazwyczaj 3 doby przechowywania ciała są bezpłatne, a dopiero za kolejne naliczana jest opłata. Kartę Zgonu wystawia lekarz prowadzący bądź dział statystyki. Jeśli mają Państwo życzenie i są w posiadaniu dokumentów potwierdzających zgon również jest możliwość odebrania Osoby Zmarłej ze szpitala i przewiezienia  do chłodni Kompleksowych Usług Pogrzebowych „J.A.R.” odnośnie dalszego postępowania wszelkich informacji możemy udzielić telefonicznie bądź umówić się u nas w biurze lub w innym dogodnym dla Państwa miejscu.  

+ Zgon z przyczyn nienaturalnych:

W sytuacji gdy osoba uprawiona do stwierdzenia zgonu ma podejrzenia że nie nastąpił on z przyczyn naturalnych bądź nastąpił na skutek wypadku lub przestępstwa – ciało Osoby Zmarłej zostaje przetransportowane do Zakładu Medycyny Sądowej. Decyzję o przeprowadzeniu sądowo-lekarskich oględzin i sekcji zwłok podejmuje Prokuratura prowadząca postępowanie w sprawie zgonu danej osoby. Po wykonaniu sekcji lub odstąpieniu od niej prokurator wydaje dokument pozwalający na odbiór ciała i pochowanie.

newsletter
Newsletter
Zapisz się i bądź na bieżąco!